Odpowiedzmy sobie  dzisiaj na bardzo ważne pytanie, dlaczego wymowa,  poprawna wymowa mojego dziecka jest ważna ? Dlaczego my rodzice powinniśmy na nią zwracać uwagę? Dlaczego powinniśmy się tym w ogóle interesować?

Odpowiedź że jest prosta, banalna i oczywista, bo przecież moje dziecko jest dla mnie ważne i to główny i zasadniczy powód.I co dalej?

 

Prawidłowa wymowa, świadczy o prawidłowym słuchu, a prawidłowy słuch fizyczny fonemowy czy fonematyczny to gwarancja poprawnego rozumienia języka: poleceń, zdań, opowiadań, czy innych form komunikacyjnych. Prawidłowa wymowa to prawidłowy słuch fonematyczny, prawidłowe głosowanie, prawidłowy podział na sylaby, a to z kolei sukces szkolny, sukces w nauce czytania i pisania, która ma solidną podbudowę, a ta podbudowa to właśnie poprawne różnicowanie głosek w języku polskim.Tak więc usprawnione funkcje słuchowe przekładają się na piękne czytanie, sprawne czytanie,  wyraźne czytanie  pisanie, to  sukces edukacyjny skrojony na miarę możliwości dziecka.

Sukces indywidualny bo każde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie i z wykorzystaniem indywidualnych możliwości, nie mniej jednak podstawy tego rozwoju, warunki w których się rozwija organizujemy my rodzice!

Sukces dziecka, to również jego świadomość, że jest dobrze rozumiane przez dorosłych i przez rówieśników. Dzieci są bardzo świadome często widzą różnicę w wymowie swojej i kolegi czy koleżanki, najprostsza droga, żeby nie miały kompleksów to pomoc rodzica, specjalistyczna terapia, treningi mowy . Nie narażajmy naszych dzieci na krytykę ze strony innych i strach przed mówieniem, w kreatywny sposób pomóżmy im pokonać problemy.

Akceptacja społeczna to naturalna potrzeba każdego człowieka, to do czego dążymy i czego pragniemy, potrzeba elementarna i oczywista. Stwarzajmy dla naszego dziecka kreatywne szanse rozwoju, rozwoju języka i mowy.

 

Każde dziecko ma marzenia, żeby być lekarzem, dziennikarzem, nauczycielem, politykiem, szalonym naukowcem, wszystkie te marzenia o przyszłość to relacje a relacje z drugim człowiekiem to komunikacja, skuteczna komunikacji  to poprawny język i dlatego poprawna wymowa jest ważna, najważniejsza to fundament budowania innych kompetencji.

 

Poprawna wymowa dodaje dziecku odwagi, niweluje lek przed mówieniem, motywuje do mówienia, kreuje jego wizerunek w oczach innych i pomaga odnieść sukces. Język to my i my to język.

Dlaczego jeszcze? Z punktu widzenia medycznego, mówię tutaj o nieprawidłowych zgryzach, zgryz otwarty zamknięty przodozgryz, tyłozgryz to czynniki które powodują często problemy z prawidłową wymową. Zawsze starajmy się szukać pomocy u specjalisty, konsultacja ortodontyczna jest punktem wyjścia i decyduje o wielu kwestiach w tym najważniejszej samoocenie dziecka.

Podsumujmy:                                                                                             

 Piękna wymowa to raz poprawny język tempo w którym mówimy, pauzy, prawidłowy oddech oraz wiele innych aspektów.To samoocena dziecka,to dobry start w szkole, to wizerunek w oczach innych dorosłych i rówieśników. To motywacja do pracy, to radość z mówienia  i bycia z innymi bez kompleksów. 

LOGOFUN kreatywny trening mowy to propozycja, która stanowi kompleksowe wsparcie w terapii logopedycznej Twojego dziecka, to zestaw ćwiczeń, które usprawniają wszystkie funkcje związane z prawidłową wymowa o których mówiliśmy:  SŁUCH, MOTORYKĘ, ODDECH i GŁOSKĘ.

Zapraszam już teraz! Jeśli chcesz wiedzieć więcej napisz do mnie w formularzu kontaktowym!