Pewność siebie nie jest cechą charakteru to kompetencja, którą należy zdobyć. To swoiste połączenie odwagi do bycia sobą, wiary w siebie oraz świadomości własnych talentów i możliwości.

Odwaga jest w każdym dziecku, odwaga jest w każdym z nas. Co dzień krzyczy do nas lub cichutko szepce, ponieważ chce być usłyszana.

Każdy człowiek ma potencjał do stawania się dzień po dniu najlepszą wersją samego siebie.

Nauka wiary w siebie to lekcja trudna, jednak konieczna do odrobienia na drodze budowania tożsamości dziecka, o której już niejednokrotnie pisałam.

Asertywność wobec siebie jest równie istotna jak ta skierowana do innych. Polega ona między innymi na odważnym powiedzeniu sobie: „Jestem wystarczająca mądra/ mądry aby mieć własne pomysły i zdanie.”

Postaw na kreatywny rozkwit twojego dziecka każdego dnia. Poprzez kreatywne działanie wyzwól w nim energiczną aktywację. Zainicjuj początkowy impuls, który jest najważniejszy, jak dowodzą podstawowe prawa fizyki.

Kreatywność i związany z nią proces twórczy wymaga czasu. To czas pozwala dojrzeć soczyście kreatywnym pomysłom. Każdy z nas posiada instynktowne pragnienie realizacji własnych pomysłów.

Okazuje się, że skupienie na pozytywnych myślach, w tym na kreowaniu, uruchamia obszar pnia mózgu odpowiedzialny za wytwarzanie dopaminy. To od nas zależy, czy umysł naszego dziecka dostanie kontekst, którego szuka, aby aktywować pozytywne myślenie.

Ten sposób działania prowadzi do osiągania celów, zwiększenia zaangażowania, pokonywania leku oraz stawanie się szczęśliwym.

Tak uczymy dziecko odkrywania siebie!