Mayday! Mayday! tu edukacja? halo? Czy ktoś mnie słyszy? Wylądowaliśmy w XXI wieku, jest rok 2019, pozycja środkowa Europa- Polska.
Polska szkoła „w reformie”! Ciekawe, bo dziwnie czujemy się, jakby tlenu brakowało i nie można było oddychać? Nasz wehikuł kompetencji wylądował na edukacyjnej planecie jutra? Czy wszystkie kompetencje zabraliśmy na pokład? My tak, ale warunki tutaj nieodpowiednie, brak zrozumienia, otwartości, chęci nauki i rozwoju.

Mayday! Mayday! Przybywamy wioząc kompetencje – kompetencje jutra, kompetencje przyszłości!

Jakie to są kompetencje niezbędne do przeżycia człowieka w przyszłości?

Po pierwsze język polski- tak poprawna wymowa, od tego zaczynam, tu propozycja dla Ciebie: LOGOFUN- Kreatywny Trening Mowy, dla wszystkich dzieci z wadami wymowy,  premiera już na jesieni. Zapraszam już dziś. Oglądaj merytoryczne odcinki na moim kanale YouTube, dzięki którym dowiesz się na co zwrócić uwagę w rozwoju mowy Twojego dziecka. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej napisz do mnie!

Po drugie języki obce, nie tylko angielski, ale paleta barw językowych, dzięki którym znikają bariery i granice między krajami!

Po trzecie matematyka i technika – a właściwie połączenie, zespolenie tych dwóch światów, tak ważne dla kreowania przyszłego świata.
Nowoczesne technologie, w tym umiejętność programowania, która staje się powszednia, w przyszłości klucz do wielu zawodów.

Oprócz tych ważnych kompetencji ważne będą również te miękkie, między innymi umiejętność uczenia się, w gąszczu informacyjnym, gdzie często mamy problem z wartościowaniem informacji, to ogromne wyzwanie! Podobnie jak budowanie relacji, współpracy opartych na zasadach wolności, równości i dialogu, a więc kompetencji społecznych i obywatelskich!
Świat potrzebuje również ludzi inicjatywnych i przedsiębiorczych, co wiąże się z promocją takich cech jak: kreatywność, inicjatywa, krytyczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów tu i teraz, ludzi świadomych i otwartych!
Do dzieła!

Kreatywna Akademia powstała po to, by wspierać rodziców w nowoczesnej, kreatywnej i profesjonalnej edukacji swoich dzieci poprzez nowoczesne narzędzia, metody oraz usługi edukacyjne, które przyczynią się do rozwoju dziecka. Dążę do momentu, kiedy dzięki nieszablonowym rozwiązaniom, które znajdziesz w tej przestrzeni edukacyjnej, twoje dziecko będzie dysponować pełnym kołem kompetencji, dzięki którym realizować będzie w pełni swój osobisty potencjał.