Kreatywność to bardzo ważna kompetencja, z którą powiązane są między innymi innowacyjność, nowoczesność. Dzięki twórczym ludziom, którzy nie bali się eksperymentować świat zmieniał się na przestrzeni wieków na lepsze.

 

 

Kreatywne rozwiązania w edukacji inspirują uczniów, pomysł jest ogniem, dzięki któremu powstają wynalazki, innowacyjne twórcze rozwiązania, często zawiłych problemów, już Konfucjusz mawiał o nauce przez doświadczanie, rozwiązywaniu przez próbowanie i podkreślał, jak ważne jest praktyczne działanie, które poprzez wielość rozwiązań może doprowadzić do zaskakujących i twórczych rezultatów.

W jaki sposób kreatywnie tworzyć Nowe?

1. Po pierwsze po przez przekształcanie nowego. Każde dziecko jest wstanie kreatywnie tworzyć nowe po prostu poprzez przekształcanie starego, manipulację na przedmiotach, widać to pięknie podczas budowania z klocków.
2. Po drugie poprzez motywowanie, mądre zadawanie pytań przez mentorów to droga ku niezależnemu myśleniu, rozwojowi wyobraźni i w konsekwencji przekształcania rzeczywistości.
3. Po trzecie po przez promowanie samodzielności i samooceny, to bardzo ważne czynnik związany z myśleniem „wiem, że mogę potrafię, dam radę rozwiązać to!”
4. Po czwarte kształtowanie umiejętności, które są cenniejsze od wiedzy, gdyż można je wykorzystać do kreowania nieskończenie wielu twórczych rozwiązań.
5. Po piąte promowanie zainteresowań i pasji dziecięcych to prosta droga do rozwoju rozumianego jako pozytywne emocje, życzliwości wobec świata oraz kreowania konstruktywnych planów życiowych.

Śmiało mogę powiedzieć, że edukacja to twórcze rozwiązania, to rozniecanie, inspiracja oraz ciągle poszukiwanie. Dziś świat jest przeciążony informacją, wiadomościami, dlatego ewaluacja wiedzy, mądre i konstruktywne wyciąganie wniosków oraz nowe zastosowania starej wiedzy to przyszłość- to otwarty rynek pracy, to rozwój człowieka.

 

Bo świat należy do ludzi twórczych i kreatywnych.
Bo lepszy świat to twórcze rozwiązania a twórcze rozwiązania to twórczy ludzie i wiara w przyszłość.

Uczymy się przez doświadczenie, manipulację próbowanie, kreatywne rozwiązania są wpisane w naturę człowieka

Zapraszam, do dyskusji, napisz do mnie w panelu kontaktowym, razem wykreujmy świat kreatywnych edukacyjnych rozwiązań dla naszych dzieci!