Zajęcia logopedyczne to specyficzna forma terapii poświęcona dzieciom z zaburzeniami mowy.

Mają one postać diagnozy oraz terapii pacjenta i mogą odbywać się w szkole, poradni psychologiczno- pedagogicznej, specjalistycznej poradni logopedycznej lub w formie indywidualnych zajęć z pacjentem w domu.

Kreatywna Akademia proponuje zajęcia w formie terapii ner aktywnej podczas interaktywnych spotkań z pacjentem na Skype.

To nowoczesna forma terapii, która posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest bezpieczna dla pacjenta, ponieważ odbywa się w zaciszu domowym z wykorzystaniem domowego komputera.

Forma ta wykorzystuje nowoczesne kompleksowe podejście do terapii logopedycznej. Innowacyjny program LOGOFUN to zabawa logopedyczna, gdzie uwzględnione zostały strategiczne momenty terapii logopedycznej:

  • Ćwiczenia oddechowe,
  • Ćwiczenia buzi i języka,
  • Ćwiczenia słuchu fonematycznego,
  • Ćwiczenia z głoską.

Każda forma terapii tradycyjnej lub alternatywnej ma swoje mocne strony.

Bardzo ważna jest trafna diagnoza pacjenta. Rozpoznanie logopedyczne, rodzaj i specyfika zaburzeń językowych wpływają na trafny dobór terapii indywidualnie pod pacjenta. Innego typu zaburzenia mowy będzie miał pacjent z dyslalią, afazją, alalią, czy jąkaniem.

Ważne są również badania specjalistyczne, które pozwolą na trafny dobór metod.

Diagnoza to bardzo ważny moment pacjenta, który trafia pod skrzydła logopedy. Specjalista z zakresu mówienia z wykorzystaniem kwestionariusza, testów przesiewowych oraz w konfrontacji z wynikami badań specjalistycznych wnioskuje o rodzaju zaburzeń i wyznacza kierunki terapii.

Zajęcia terapeutyczne to przygoda do krainy logopedycznych fantazji LOGOFUN, gdzie zabawa słowem, językiem, oddechem to podstawa budowania sprawności językowych i komunikacyjnych pacjenta.

LOGOFUN to kreatywny trening mowy dla dziecka. Profesjonalne ćwiczenia dla dzieci wspomagające terapię logopedyczną w formie zabawy interaktywnej w domu.

Zapraszam Cię do mojego autorskiego materiału, w którym znajdziesz kompleksowe ćwiczenia wspierające rozwój mowy, które twoje dziecko wykona z przyjemnością i radością. Pomogą mu one pokonać trudności w realizowaniu nawet najtrudniejszych głosek systemu fonematycznego języka polskiego.

Ćwicz z kursem LOGOFUN i obserwuj postępy z dnia na dzień!

 Sukces jest w twoim zasięgu!

Nie czekaj w żmudnych kolejkach, na niesystematyczną terapię ćwicz codziennie, ponieważ to jedyna gwarancja poprawy wymowy Twojego dziecka!

LOGOFUN to baza z ćwiczeniami dla dziecka, które usprawnią wymowę. Są one dostosowane do etapów rozwoju mowy u dziecka. Ćwiczenia są kreatywne, angażują ciało i umysł.

Nauka języka staje się niesamowitą przygodą, a zeszytowo- kolorowankowa terapia odchodzi w niepamięć.

Dziecko samodzielnie wykonuje ćwiczenia, a motywacja, systematyczne ćwiczenia, zaangażowanie, innowacyjność prowadzą do sukcesu.

ZALETY

  • Dzień po dniu, tydzień po tygodniu osiągniesz sukces w realizacji najtrudniejszych dźwięków mowy
  • Kolorowe obrazki, niestandardowe ćwiczenia motywują dziecko do pracy dzień po dniu.
  • Efektywnie wykorzystany czas na terapię.
  • Ręcznie ilustrowane filmy z propozycjami ćwiczeń logopedycznych, dzięki którym twoje dziecko usprawni wymowę i miło spędzi czas.

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej napisz do mnie na adres: kontakt@kreatywnaakademia.pl lub w panelu kontaktowym.

Zapraszam.