Szukaj wystarczająco długo, a znajdziesz to czego szukasz! 

Nigdy nie przestawaj wierzyć, że to co robisz jest dobre.

Joseph Campbell powiedział: ” Jaskinia, do której boisz się wejść, skrywa skarb, jakiego szukasz.”

Decyzja o wyjściu ze strefy komfortu jest trudna, ale często jedyna możliwa. Siedzenie cicho wcale nie jest bezpieczniejsze od wyjścia na słońce!

Rób swoje!

Czym jest szczęście?

Jak dowodzą badania, istnieją oczywiście genetyczne komponenty szczęśliwości człowieka. Jest to jednak tylko wycinek z okręgu całej prawdy dotyczącej szczęścia. 

Oprócz genetycznych predyspozycji do bycia szczęśliwym potrzebna jest wypadkowa dwóch dodatkowych zmiennych, a mianowicie:

 

ZADOWOLENIA Z CAŁOKSZTAŁTU ŻYCIA

CODZIENNEGO SAMOPOCZUCIA

 

Psychologowie dowodzą, że 10% naszych codziennych doświadczeń ma wpływ na nasze indywidualne poczucie szczęśliwości. 40% stanowią umiejętności radzenia sobie z doznaniami, doświadczeniami, które serwuje nam bieg życia.

W tym kontekście panowanie nad emocjami zdaje się mieć priorytetowe znaczenie w naszym życiu.

Kontrolując myśli i emocje mamy szansę na bycie bardziej szczęśliwymi ludźmi. Pozytywny dialog wewnętrzny w procesie myślenia i odczuwania to niezastąpione narzędzie w codziennej pracy nad sobą.

Często zmiana sposobu myślenia, który jest dla nas typowy, powoduje również zmiany w otaczającej nas rzeczywistości, w pracy, w domu, podczas popołudniowych spacerów. Sami stwarzajmy optymalne warunki dla naszego rozwoju.

 

Trzy ważne kwestie na które masz wpływ tu i teraz:

TWOJA SAMOOCENA

DOCENIANIE ŻYCIA

KONTROLOWANIE EMOCJI

 

Wszyscy chcemy być szczęśliwi!

Okazuje się również że szczęście należy do pojęć, które ludzie najczęściej googlują wyszukują w przeglądarkach internetowych.

Jedni celowo izolują się, by w samotności czerpać jak najwięcej dla siebie, a inni wręcz przeciwnie pragną  rodziny, dzieci, grona przyjaciół wokół siebie, by czuć się zrealizowanym

Każdy z nas pragnie być samodzielni i niezależni w pracy w domu. Niezależność myślenia to pożądana cecha w czasach, kiedy w koło w koło tylu wpływowych mówców, organizacji, czy złotych sentencji na życie. Ważne aby nasz indywidualny sposób myślenia i działania przyczyniał się do realizacji zamierzonych celów!

Kiedy wydaje Ci się, że osiągnąłeś już wszystko, tracisz powody by się dalej strać.  Czy słowo wartość równa się wartości. To co cenne dla jednych jest bezwartościowe dla innych. Podświadomie dostosowujemy nasze spostrzeżenia do sugestii to efekt reklamy i marketingu. Oceniamy doznania zmysłowe i intelektualne to nasza ludzka natura!

Motywacja i priorytety to ważne aspekty naszego życia.

Złotego środka brak!

 

Moje przemyślenia.

W pędzie codzienności brakuje często czasu na czerpanie przyjemności z prostych rzeczy. Celebracja chwili ucieka a niepowtarzalne momenty życia znikają bezpowrotnie. Odczuwanie wdzięczności! 

 

POSTAWA WDZIĘCZNOŚCI

Wdzięczność to proces. Chciej od życia więcej, doceniając jednocześnie to co masz. Uwolnij z tła rzeczy ważne, które się dla Ciebie liczą. Chęć zmiany jest ważna. Wyznaczanie celów powinno się opierać o akceptację i docenienie tego, co się posiada. Wtedy jesteśmy w stanie podjąć kroki ku poszukiwaniu czegoś więcej!

Mimo negatywnych zdarzeń można w życiu działać, aby spotkać rzeczy na które się zasługuje.

Życie jest po to, aby je przeżyć, życie jest pasjonujące. Zobacz, doświadczaj jak najwięcej!

Każdy dzień nad ziemią jest udany! Nie rzucaj włócznią w kurczaka!

Efektem Pigmaliona jest wszystko w co tchniesz pozytywne myślenie- ożywisz nawet najsmutniejszą i martwą rzeźbę, jak Pigmalion ożywił wyrzeźbioną przez siebie kobietę!

SUKCES

wcale nie zamierzam pisać o tym jak ważny jest sukces w życiu każdego człowieka. To banalne i oczywiste.

Pragnę zwrócić uwagę na podejmowanie wysiłku przez każdego człowieka. 

Droga do sukcesu jest ważniejsza, o wiele bardziej ważniejsza niż sam sukces.

Często zdarza się, że ponosimy po drodze wiele klęsk i porażek. Jeżeli wyciągamy z nich konstruktywne wnioski, to kolejne kroki przybliżają nas do upragnionego celu.

Czuj się dumny. To niezwykle istotne. Poczucie dumy z osiągnięć, zadowolenie, zaangażowanie i często małe kroczki ale do przodu stwarzają niepowtarzaną atmosferę rozwoju człowieka na ziemi.

Aby wizualizować ten obraz spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, jakie dziecko ma większą szansę na sukces w przyszłości? To które chodzi do renomowanej szkoły i nie chce się uczyć, czy to które chodzi do przeciętne,j ale jest zmotywowane, zaangażowane i pracowite?

Tak samo funkcjonuje i działa każdy z nas. Renomowana praca, stanowisko, rozgłos i splendor, w cale nie świadczy o sukcesie. 

Potrzebujemy odwagi, by uwierzyć w siebie i dążyć do realizacji własnych celów, planów, zamierzeń.

Podejmując jakiekolwiek kroki, narażamy się tym samym na porażkę i fiasko naszych marzeń.

W próbowaniu mieści się cały sens rozwoju oraz kroczenia na przód.

Sukces nie jest kwestią przypadku do wypadkowa sił mieszczących się w pracowitości, pilności, cierpliwości,  zaangażowania, motywacji, wiary w siebie oraz determinacji. Pewnie lista jest o wiele dłuższa.

Porażka jest częścią naszego życia i musimy ją zaakceptować. Jak powiada chińskie porzekadło „Upadaj siedem razy a wstawaj osiem!” Tak jak dzieci uczą się chodzić. Złe doświadczenia są elementem nauki, procesu, rozwoju, życia.

GŁOS Z GŁĘBI SERCA

Znalezienie pasji w życiu jest niezwykle trudnym zadaniem. Zwłaszcza dla dorosłych, którym brakuje czasu na jej realizowanie. Poszukiwanie pasji wymaga podjęcia działania. Przejście od myśli do czynów to często przełomowy moment w naszym życiu.

Odpowiedzi są w Tobie, jeśli masz odwagę zadać pytanie: czego tak naprawdę chcę, pragnę? Co zamierzam? Co zamierzam zmienić?