W środę 19.06.2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego we wszystkich szkołach w całej Polsce. 

Trochę przyspieszone, trochę na wariackich papierach, ale zawsze wyczekane z utęsknieniem przez uczniów i nauczycieli. 

To był trudny rok. Strajk nauczycieli, podwójne egzaminy, wysokie wymagania wobec szkół, długie rozmowy z organem prowadzącym, a przede wszystkim duża presja społeczna. 

To już ostatni szkolny apel w tym roku szkolnym. Za nami ostatnia lekcja, ostatni dzwonek. Za chwilę dostaniecie świadectwa i pobiegniecie na podwórze, do lasu, na łąkę, by cieszyć się słonecznymi chwilami wakacji. Zbliża się Czas odpoczynku i wytchnienia, czas relaksu, słońca i wspólnej zabawy.

To rok szczególny. Rok w którym świętujemy wiele sukcesów w szkole. Nagrody w konkursach, to efekt współpracy, wytężonego wysiłku, zaangażowania, motywacji i wiary. W tym roku za wysokie osiągnięcia w nauce stypendium wójta gminy zdobyło aż 20 osób. To prawdziwy rekord i powód do dumy.

 Z pracowni komputerowej uśmiechają się do nas nowe komputery i tablice interaktywne, dzięki którym zdobywacie umiejętności i kompetencje na miarę XXI w. Przyczynił się do tego projekt „Aktywna Tablica”, Projekt „Razem odkrywamy Świat programowania”.

To nasze tak dla przyszłości, to nasze nowoczesne okno na świat. Wspólnie możemy cieszyć się również nowym oświetleniem na drugim piętrze szkoły.

Biblioteka pachnie zapachem nowych książek. Dzięki projektowi udało nam się doposażyć szkolną bibliotekę w duże zasoby. Zapraszam was tam serdecznie po wakacjach. Mam dla was propozycję, jeśli chcecie należeć do gangu to załóżcie wspólnie z nauczycielami dyskusyjny klub książki.

Czytanie to kolejne ważne okno na świat to jeden z fundamentów edukacji na wszystkich przedmiotach. Biblioteka jest najważniejsze miejsce w szkole. To tam zbieramy materiały do referatów, wypożyczamy lektury, ale również inne książki właściwie na każdy temat. Biblioteka to przestrzeń magiczna, a strażnikami tej przestrzeni są książki. To one uczą nas od wczesnego dzieciństwa szanować dorosłych i siebie nawzajem. Przechowują również nieśmiertelne myśli ludzkości oraz dają odpowiedź na wszystkie niemal pytania.

Jest to szczególny apel. Chciałaby złożyć szczególne podziękowania za wieloletnią służbę na rzecz społeczności szkolnej nauczycielowi, który od września nie będzie już pracownikiem szkoły.

Droga Pani,  Dziękujemy za te piękne lata, poświęcenie i oddanie, lojalność oraz trud włożony w pracę. Wyrażam także nadzieję, że nie zapomni Pani o nas i podobnie jak my wszyscy, będzie dobrze wspominać spędzone tutaj chwile.

W raz z całą społecznością szkolną życzę Pani samych pogodnych i radosnych chwil, proszę przyjąć te kwiaty w dowód wdzięczności i uznania.

W tym szczególnym dniu chciałabym się z Wami pożegnać, powiedzieć dziękuję, że byliście i jesteście. Miałam w życiu niezwykłe szczęście, że mogłam tutaj z wami być przez ten krótki ale owocny czas. Podziękowania kieruję również do rodziców, nauczycieli za wsparcie, dobre słowo, okazaną pomoc i dobrą współpracę.

I jak zawsze jestem niekończenie wdzięczna Przyczynie tego wszystkiego, to jest iskierce bożej obecnej w osobie wicedyrektora tej szkoły! Dziękuję!

Wiele razem zrobiliśmy, to początek! Równie wiele jest jeszcze do zrobienia.

 Szczególnie ciepłe słowa kieruję do tegorocznych absolwentów. Jest to wyjątkowy i szczególny rok ponieważ mury naszej szkoły opuszczają po raz ostatni absolwenci Gimnazjum i po raz pierwszy absolwenci szkoły podstawowej. To historyczna i ważna chwila w życiu nas wszystkich.

 

Drodzy absolwenci, Przygotowałam dla was listę drogowskazów:

  1. Po pierwsze nigdy nie zapominajcie walczyć o swoje, czytać Biblii i szukać tego kawałka świata, który możecie naprawić.

  2. Po drugie: pamiętajcie, my rodzice, nauczyciele zawsze będziemy kochać was i szanować, oraz wierzyć w was!

  3. Po trzecie, nie bójcie się! Wcześnie wstawać, popełniać błędów, stawiać czoła wyzwaniom życia.

  4. Po czwarte: to wasz obowiązek: marzyć z rozmachem, odnosić sukcesy, pomagać innym.

Wierzę w wasz nieograniczony potencjał i możliwości. Powodzenia!

Za moment wyjedziemy nad morze, w góry nad jezioro. Będziemy wysyłać smsy, maile, facebookowe pozdrowienia, może jeszcze nawet kartki.

W ten szczególny czas życzę wam drodzy uczniowie, aby nauka była dla was zaadresowaną kartką, którą wysyłacie. Niech będzie spersonalizowana, indywidualna i pisana pod adresata. Niech opisuje fakty, zdarzenia, miejsca i zabarwia je emocjonalną nutą. Dzięki nauce każdy z was może uratować świat.

Drodzy nauczyciele   i pracownicy administracji pamiętajcie nauczyciel to wojownik w walce o przyszłość uczniów! Ciężka praca warta jest jednak każdego wysiłku. Życzę wam spokoju, aktywnego odpoczynku, dobrego humoru wiele słońca i uśmiechu na twarzy!

Kochani rodzice na ten wakacyjny czas życzę Wam ważności, niech wasze silne i szerokie ramiona będą zawsze ostoją dla waszych dzieci!

Niech pozostaną z nami na ten cudowny czas wakacji zasłużonego odpoczynku słowa Marka Grechuty:

 Chodźmy tam, gdzie nas oczy poniosą.
Chodźmy tam, gdzie niełatwy jest czas.
Czas zieleni, łez i rosy
Czas innego, nowego dnia.
Zabierz wszystkie własne myśli
Zabierz swego szczęścia łut.
Tam, gdzie wszystko jeszcze dla ciebie
Czekaj dnia, przyjdzie znów.