flipgrid w pracy zdalnej uczniów, flipgrid, aplikacja flipgrid, wirtualna dyskusja, nagrywanie filmów, platforma flipgrid

Zdalna organizacja pracy szkół wymaga od nauczycieli i uczniów poznawania narzędzi umożliwiających im kształcenie na odległość.

Jednym z najważniejszych celów kształcenia uczniów jest sprawne komunikowanie się ze sobą w internetowych społecznościach.

Poznaj Flipgrid, platformę dla nauczycieli i uczniów, która umożliwia inspirujące dyskusje w wirtualnej przestrzeni.

Co to jest Flipgrid?

Flipgrid to platforma edukacyjna wykorzystywana do twórczej i zabawnej dyskusji, która wspiera proces uczenia się w klasie szkolnej.

Uczenie się to dialog, który sprzyja tworzeniu wspierającego środowiska edukacyjnego uczniów i nauczycieli.

Załóż bezpłatne konto dla nauczyciela na Flipgrid.com i zacznij budować społeczność uczącą się w sieci.

Po utworzeniu siatki dla swoich zajęć, możesz zacząć publikowanie tematów do dyskusji, gdzie uczniowie będą mogli wyrazić swoją opinię za pomocą krótkich filmów.

Nieograniczona liczba tematów do dyskusji dla twoich uczniów znajduje się teraz pod jednym dachem twojego Flipgrid.

Możesz zachęcać swoich uczniów do mówienia poprzez inspirująco podane propozycje tematów, które mogą zawierać m.in. gifty, memy, obrazki i linki.

Skopiowany i udostępniony dla uczniów link do twojej siatki na Flipgrid umożliwi uczniom wzięcie udziału w dyskusji klasowej.

Jak zacząć korzystać z Flipgrid?

Po pierwsze musisz założyć konto na Flipgrid. To przepustka dla utworzenia społeczności edukacyjnej dla wybranej liczby uczniów.

Jako nauczyciel możesz tworzyć dowolną liczbę siatek, tak aby każda grupa uczniów, klasa z którą pracujesz na co dzień miała swoje miejsce w tej wirtualnej przestrzeni do dyskusji.

Aby dodać swoich uczniów do siatki wykorzystać możesz zarówno szkolne adresy email twoich uczniów, listę identyfikacyjną, ale też PLC i publiczne, jeśli tworzyć siatkę dla osób nie  uczęszczających do jednej klasy lub dorosłych.

To trzy możliwości niosą za sobą wygenerowanie specjalnego kodu „Flip Code”, dzięki któremu osoby zweryfikowane przez ciebie będą miały dostęp do odpowiedniej siatki.

Tworzenie tematów.

W siatce utworzonej dla twoich uczniów możesz publikować tematy do dyskusji.

Każdy temat składa się z tytułu, opisu tematu, limitu czasu, który ustawiłeś dla filmów emitowanych przez twoich uczniów, moderowania emitowania filmów, tak abyś miał kontrolę nad tym, co publikują twoi uczniowie.

To tylko niektóre z wielu funkcji oferowanych w ramach narzędzia jakim jest Fipgrid.

Już teraz możesz zacząć inspirujące rozmowy o książkach, wymianę doświadczeń uczniów oraz ich refleksji dotyczących wielu zagadnień omawianych na lekcjach.

Uczniowie wprowadzają wygenerowany kod siatki i tym samym mają dostęp do wirtualnego panelu dyskusyjnego. Następnie mogą zacząć nagrywanie filmików według instrukcji i parametrów ustawionych przez nauczyciela.

Flipgrid to jedno z wielu narzędzi proponowanych przez Microsoft, którego zadaniem jest wspieranie edukacji zdalnej uczniów. Nauczyciele mogą również wykorzystać je w realizacji wielu innowacji pedagogicznych.

 

Na podstawie: https://education.microsoft.com/pl-pl/learningpath/c286f95b?fbclid=IwAR12IQYpitmyVsKv7YurKkn-VJkwWXMM5dzpk2bRVIYdJ_JCaAQlgd0V5GY